logo BIP logo Satyrykonu link do strony
link do strony Legnickiej Akademii Filmowej Logo Legnicy Cantat
O Nas     Kalendarium     Działalność     Zajęcia     Przetwarzanie danych osobowych
baner

MIiędzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o "ZŁOTEGO LWA"

 Turnieje tańca towarzyskiego o "Złotego Lwa" to jedna z najbardziej barwnych i widowiskowych imprez, ciesząca się dużą popularnością wśród widzów całego regionu dolnośląskiego.

Turniej organizowany był jako impreza ogólnopolska. Z czasem do udziału w rywalizacji tanecznej zapraszani byli tancerze z zagranicy. Od XII edycji impreza uzyskała rangę międzynarodowej.

W turnieju, obok drużyn krajowych reprezentujących najlepsze polskie kluby taneczne, startują pary taneczne z zagranicy (Austria, Białoruś, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Ukraina). Każda drużyna startująca w turnieju to 4 pary taneczne z jednego klubu, każda z inną klasą taneczną i startująca w innej kategorii wiekowej.

Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotego Lwa" ma zatem charakter: międzynarodowy, indywidualny, w każdej kategorii tanecznej oddzielnie; drużynowy, w czterech kategoriach i klasach tanecznych w punktacji łącznej za oba style.

Celem realizacji tego typu imprez jest: popularyzacja sportowego tańca towarzyskiego jako formy wychowania, rekreacji i rozrywki oraz jego walorów artystycznych; konfrontacja umiejętności par tanecznych; spotkanie dzieci i młodzieży o wspólnych zainteresowaniach.

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotego Lwa" popularyzuje taniec towarzyski na najwyższym poziomie i to nie tylko jego formę użytkową lecz przede wszystkim w formie sportowej konkurencji.

W rywalizacji turniejowej uczestniczy około 150 par tanecznych. Całodzienne zmagania turniejowe urozmaicane są pokazami tanecznymi mistrzowskich par tanecznych (mistrzowie Europy, wicemistrzowie świata), zwycięzców telewizyjnego programu "Taniec z Gwiazdami" czy najlepszych formacji tanecznych.
Kunszt i wirtuozeria taneczna, prezentowana w pokazach na legnickim parkiecie jest dużą atrakcją nie tylko dla licznej (około 1500 osób) widowni ale także dla startujących w turnieju tancerzy.

Organizacja turniejów o "Złotego Lwa" jest wysoko oceniana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Wyrazem tego uznania jest powierzenie Legnickiemu Centrum Kultury organizacji prestiżowych imprez tanecznych o randze mistrzowskiej (trzykrotnie Mistrzostwa Polski w 10.Tańcach, Mistrzostwa Polski Formacji).

 
    Imprezy powiązane:

    brak imprez powiązanych
logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
reklama Galerii Piastów
logotyp sieci hoteli Qubus
logo LPWIK
logotyp radio taxi Wicar
LOGO COLEGIUM WITELONA
logotyp KGHM
logotyp MPK Legnica
logo ZAIKS-u
logotyp Footbal Academy
logotyp Strefy Aktywności Gospodarczej w Legnicy, link.
 
                 


© Legnickie Centrum Kultury 2003-2024   tel. 76 723-37-00   e-mail: lck@lck.art.pl, Deklaracja dostępnosci