Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA oraz Legnickie Centrum Kultury zapraszają na
Performance - instrukcja obsługi, wieczór trzeci: CIAŁO/BODY
Performance w wykonaniu:
Lenki Klodovej
Arti Grabowskiego
Wideo:
Natalii Laskowskiej
Dyskusja z udziałem:
Małgorzaty Kaźmierczak, Arti Grabowskiego,
Lenki Klodovej, Natalii Laskowskiej
Małgorzaty Dancewicz i Dariusza Fodczuka
Miejsce: Galeria Satyrykon
Rynek 35, Legnica
Termin: środa, 20.09.2017 r., godz. 18.00
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Gminy Legnica.
Zapraszamy - wstęp wolny!
"Performance - instrukcja obsługi" jest cyklem prezentacji i wystaw poświęconych problematyce performance, ujętych w czterech odrębnych blokach tematycznych: "historie opowiadane", "technologie", "ciało", "rytm i struktura". Na poszczególne odsłony cyklu składają się: performance wykonywany na żywo przed zgromadzoną publicznością, autoprezentacja artysty wraz z komentarzem do własnej twórczości, dyskusja moderowana przez prowadzącego spotkanie oraz pokazy wideo, prezentujące dokumentację performance′ów.
Kuratorzy: Małgorzata Dancewicz, Dariusz Fodczuk.
Koordynacja: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA. Współpraca: Galeria Satyrykon - Legnickie Centrum Kultury.
O artystach:
Lenka Klodova - studiowała rzeźbę w Praskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom otrzymała w 1997 roku. W roku 2005 ukończyła studia doktoranckie. Od 2007 wykłada teorię sztuki, a od 2010 jest szefową Studio of Body Design na Akademii Sztuk Pięknych w Brnie.
Arti Grabowski - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Intermediów, pracowni Antoniego Porczaka oraz hiszpańskiego Universidad Castilla la Mancha in Cuenca. Obecnie Asystent w Pracowni Sztuki Performance na macierzystej uczelni. Jest jednym z najbardziej cenionych performerów w Polsce. Brał udział w wielu festiwalach performance art w Europie, Azji i obu Amerykach. Współpracuje z Teatrem Porywaczy Ciał. W ciągu ponad dekady działalności zrealizował około stu akcji artystycznych.
Natalia Laskowska - absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013) i studentka drugiego roku studiów na wydziale Malarstwa i Nowych Mediów szczecińskiej Akademii Sztuki (specjalność Multimedia). W swojej działalności porusza tematykę społecznych ról kulturowych i państwowych. Swoje prace prezentowała do tej pory w galerii Obrońców Stalingradu w Szczecinie, oraz w Galerii Labirynt w Lublinie w ramach przeglądu Videonews.
Małgorzata Kaźmierczak - adiunkt na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie specjalizacja: teoria i historia sztuki performance. Doktor historii. Od 2004 r. niezależna kuratorka wydarzeń artystycznych w Polsce i USA, szczególnie festiwali performance, prezeska Fundacji Promocji Sztuki Performance Kesher w Krakowie, członkini AICA. W latach 2014-2016 dyrektorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Od 2016 do 2017 dyrektorka Mediateki Akademii Sztuki w Szczecinie. Redaktorka monografii naukowych. Obecnie Redaktorka Naczelna Wydawnictwa Artystyczno-Naukowego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.
Zapraszamy!