Od najbliższego wtorku (24 września) czekają nas emocje związane z 33. Legnickim Conversatorium Organowym - jednym z najważniejszych w skali Europy festiwali współczesnej muzyki organowej i jej improwizacji.
Tymczasem w Browarze Staromiejski Piwowar już w miniony czwartek (20 września) "zadebiutowało" uwarzone specjalnie w związku z festiwalem Piwo Organowe.
Conversatorium może się więc po raz trzeci pochwalić "własnym" piwem - wzorem wielu festiwali organowych na świecie, gdzie tradycją są festiwalowe trunki, przy których artyści i publiczność spotykają się po koncertach, by rozmawiać o muzyce i nie tylko.
- Gdy w ub. roku artyści Conversatorium spotkali się w naszym browarze, to bardzo chwalili smak uwarzonego na tamten festiwal piwa, ale zwrócili też uwagę, że bogaty trunek nie najlepiej nadaje się na "dłuższe posiedzenia" przy rozmowach o muzyce. Dlatego w tym roku uwarzyliśmy dużo lżejsze, nadające się na długie posiedzenia i rozmowy piwo. Bardziej klasyczne, w najpowszechniejszym i najczęściej konsumowanym stylu lager, ale w wersji bogatszej, bo z dodatkiem prawdziwego, australijskiego chmielu. To piwo dolnej fermentacji, z subtelnym aromatem tropikalnych cytrusów, wniesionym właśnie przez australijski chmiel - mówił podczas przygotowanego wspólnie przez organizujące Conversatorium Legnickie Centrum Kultury i legnicki Browar briefingu Szczepan Parchimowicz, który uwarzył Piwo Organowe.
Zapraszamy publiczność Conversatorium i wielbicieli złotego trunku do spróbowania Piwa Organowego! Jego cena to 10 zł za 0,4 litra, ale w dniach 24 - 26 września, na hasło Conversatorium, piwo będzie można kupić o 20 procent taniej. Napoju można spróbować na miejscu, w Browarze, ale też w domu - wystarczy poprosić w Browarze o przelanie trunku do butelek.
I zapraszamy Państwa serdecznie na 33. Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Kto nigdy nie był na koncertach Conversatorium, koniecznie powinien to nadrobić! Festiwal jest bowiem wydarzeniem, które nie ma nic wspólnego ze stereotypem "nudnej" muzyki organowej. Dźwięki współczesnej muzyki organowej są naprawdę bardzo dalekie od tego, co wydaje się przewidywalne. Dodajmy, że artyści festiwalu to w większości wybitni muzycy - znani z radia, telewizji, internetu - laureaci nie tylko prestiżowej nagrody Fryderyka, ale i wielu zagranicznych nagród, doceniani na świecie.
Szczegóły tegorocznego festiwalu znajdziecie
KLIKAJĄC TUTAJ
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.