↑
Lista wydarzeń
← Poprzednie |
Następne →
|
|
Klub Miłośników Filmu - Pażdziernik 2018
|
Kiedy:
|
01.10.2018 - 29.10.2018
godz. 18:00
|
Bilety:
|
miesięczna składka członkowska KMF - 15 zł
|
Miejsce:
|
Kino Piast (ul. Biskupia 3)
|
|
1 października, godz. 18:00
TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI
Reż. Martin McDonagh. Wyst.: Woody Harrelson, Frances McDormand, Sam Rockwell, John Hawkes, Peter Dinklage. USA, 2017, 111 min.
Oscar - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa; Najlepszy aktor drugoplanowy. Złote Globy - Najlepszy dramat, Najlepszy scenariusz. Camerimage - Najlepszy film-nagroda publiczności.
Zdesperowana matka (McDormand) brutalnie zamordowanej dziewczyny, chcąc sprowokować policję do działania, opłaca wyklejenie trzech lokalnych billboardów kontrowersyjnymi przekazami, wywołując zamieszanie w miasteczku, a przede wszystkim rozpętując zaciekłą wojnę z zapalczywym gliniarzem (Sam Rockwell) i szanowanym szefem miejscowej policji (Woody Harrelson).
8 października, godz. 18:00
DRESZCZE
Reż. Wojciech Marczewski. Występują: Ryszard Kotys, Marek Kondrat, Bogusław Linda, Władyslaw Kowalski, Marian Opania, Zdzisław Wardejn, Jerzy Bińczycki. Polska, 1981, 101 min.
Berlinale - Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI), Srebrny Niedźwiedź - nagroda specjalna. Złote Lwy - I nagroda.
Rok 1955.Ojca trzynastoletniego Tomka aresztuje komunistyczny aparat bezpieczeństwa z UB. Chłopiec dołącza mimo to do grona wybrańców, którzy zostają przez władze szkolne wysłane na specjalny obóz harcerski. Obóz, prowadzony przez fanatycznych komunistów, jest miejscem, w którym dzieci poddawane są brutalnej indoktrynacji. Tomek, zafascynowany osobą druhny-przewodniczki, ulega jej wpływowi.
W filmie reżyser wyjątkowo skrupulatnie przeprowadza analizę systemu oddziaływania na młode umysły - moralnej deprawacji i sterowania ludzkimi postawami. Przede wszystkim jednak film jest opowieścią o świecie dziecięcej wyobraźni, uczuć i psychiki.
15 października, godz. 18:00
WSZYSTKO ALBO NIC
Reż. Mike Leigh. Wyst.: Timothy Spall, Lesley Manville, Alison Garland, James Corden, Ruth Sheen, Marion Bailey. Wielka Brytania / Francja, 2002, 122 min.
Cannes - Złota Palma (nominacja). Europejska Akademia Filmowa - Najlepszy europejski reżyser roku.
Film, będący dojrzałą i szczerą opowieścią o miłości, mówi o potrzebie prawdziwego uczucia, porozumienia we współczesnym świecie pośpiechu i zgiełku. Leigh sugeruje, że warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, co jest naprawdę dla każdego z nas najważniejsze.
Wszystko albo nic to wzruszający i przenikliwy portret współczesnej rodziny, której członkowie, dotknięci rutyną, zmęczeniem i ustawicznym brakiem czasu, z czasem oddalili się od siebie. To film o pułapkach codziennego życia, tęsknocie za spełnieniem, a zarazem o małych gestach i decyzjach, które nas przybliżają lub oddalają do tego, co w życiu najistotniejsze.
Mike Leigh w mistrzowski sposób ukazuje, jak łatwo zagubić się w życiu, ale jednocześnie także, że można się w nim nawzajem odnaleźć. Reżyser mówi o tym, jak cienka granica dzieli poczucie, że ma się wszystko… albo nic.
22 października, godz. 18:00
TYSIĄCE MIL SAMOTNOŚCI
Reż. Yimou Zhang. Występują: Takakura Ken, Terajima Shinobu, Kiichi Nakai. Chiny / Japonia, 2005, 105 min.
Złote Globy - Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa. Oscary - Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa.
Czasami trzeba odjechać daleko, by znaleźć drogę do domu. Znakomity reżyser Zhank Yimou (Hero, Dom latających sztyletów) zrealizował poruszający film będący opowieścią o podróży przez Chiny, która zmieniła życie pewnego człowieka., Gdy Takata Gou-ichi (Takakura Ken) dowiaduje się, że jego syn Ken-ichi (Nakai Kiichi) jest poważnie chory, rusza natychmiast, by po latach rozłąki, być blisko niego., Żona Kena-ichi, Rie (Terajima Shinobu), przekazuje teściowi taśmę wideo, by mógł poznać na nowo swojego syna. Za sprawą zawartego na taśmie wspomnienia, Takata wyrusza w podróż, swoistą odyseję, która ma udowodnić jego ojcowską miłość. Na swej drodze spotyka szereg barwnych postaci, odkrywa ludzkie uczucia...i znaczenie rodziny, o której myślał, że stracił dawno temu.
29 października, godz. 18:00
POMIĘDZY SŁOWAMI
Reż. Urszula Antoniak. Wyst.: Andrzej Chyra, Jakub Gierszał, Justyna Wasilewska, Christian Löber. Polska / Niemcy / Holandia, 2017, 85 min.
Złote Lwy - Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy film (nominacja).
Michael ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.
|
|
|
|