Koncert Legnickiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Benedykta Ksiądzyny oraz Chóru Madrygał. W tym roku mija 43 rocznica śmierci Henryka Karlińskiego - legnickiego animatora kultury, dyrygenta, założyciela Chóru "Madrygał", inicjatora Ogólnopoolskiego Turnieju Chórów "Legnica Cantat", Honorowego Obywatela Legnicy oraz patrona Legnickiego Centrum Kultury. W programie: A. Mozart - "Symfonia Nr 36 C-dur "Linz" KV 425, Grzegorz Gerwazy Gorczycki "In Virtute Tua" oraz St. Moniuszko " I Litania Ostrobramska".
Legnicka Orkiestra Symfoniczna jest kontynuatorem dawnych, odległych tradycji muzycznych Legnicy. Założycielem pierwszego znanego zespołu symfonicznego w roku 1842 był Beniamin Bilse, wykształcony w Wiedniu, znany w owych czasach w Europie, muzyk i kompozytor. Jego legnicka orkiestra wielokrotnie koncertowała w wielu europejskich ośrodkach, również w Warszawie.Reaktywowana ją w roku 1989 przez absolwenta wrocławskiej Akademii Muzycznej Benedykta Ksiądzynę do dziś działa pod jego kierownictwem. Zespół znalazł na stale siedzibę w Legnickim Centrum Kultury, a jego dyrygent konsekwentnie rozwija i umacnia skład zespołu oraz wzbogaca repertuar, wykonując muzykę od baroku po współczesność.
Madrygał został założony w 1949 r. przez Henryka Karlińskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Legnicy jako chór dziecięcy. W latach 50. śpiewali w nim uczniowie szkół średnich, później przekształcił się w chór osób pracujących. W ciągu 69 lat istnienia zespół ponad tysiąc razy koncertował w kraju i za granicą. Brał udział w mszy celebrowanej przez Jana Pawła II w legnickiej katedrze, wystąpił przed nim także w Watykanie. W dorobku ma prawykonania: kantat Mariana Sawy Tu es Petrus i Cantate Domino (stworzonej z okazji półwiecza chóru), a także Mszy legnickiej Stanisława Moryty (dedykowanej Madrygałowi). W 2016 r. legniccy śpiewacy uczestniczyli w widowisku Hiszpańska noc z Carmen ─ zarzuela show w ramach projektu "Wrocław 2016 ─ Europejska Stolicy Kultury".
Od 2010 r. siedzibą Madrygału jest Legnickie Centrum Kultury. W roku 2019 Chór madrygał będzie obchodził 70-lecie istnienia.