Pianino, które Madrygał otrzymał w 1975 r., gdy wygrał Legnica Cantat, nuty i scenariusze przygotowane przez Henryka Karlińskiego, dawne plakaty zapowiadające turniej oraz wiele innych pamiątek po dyrygencie, jego chórze i turnieju będzie można zobaczyć w Muzeum Miedzi w Legnicy. Wystawa przygotowana z okazji 50-lecia Legnica Cantat przedstawi historię jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w mieście i sylwetki osób, dzięki którym to wydarzenie może się odbywać.
Ekspozycja przybliży postać Henryka Karlińskiego, twórcę festiwalu i chóru Madrygał, niezwykłą osobowość legnickiego życia kulturalnego po II wojnie światowej, Honorowego Obywatela Legnicy i patrona Legnickiego Centrum Kultury. Udostępnione zostaną m.in.
nieznane dotąd fakty, anegdoty i informacje o życiu i twórczości muzyka, niepublikowane fotografie ze zbiorów znajomych i rodziny, a także wiele innych ciekawostek.
Sporą część ekspozycji stanowią dzieje Madrygału, pamiątki związane z historią chóru oraz informacje, które pozwolą poznać kulisy powstania i dzieje chóru
|