UWAGI:- NA SALI DOSTĘPNA TYLKO 30% MIEJSC SIEDZĄCYCH
- OBOWIAZKOWE MASECZKI
- PRZED PROJEKCJĄ WYPEŁNIENIE COVIDOWEJ KARTY UCZESTNICTWA W IMPREZIE NA TERENIE KINA "PIAST".
7 lutego
PRZEDSZKOLANKA
Reż. Nadine Labaki. Wyst: Maggie Gyllenhaal, Parker Sevak,Gael García Bernal, Michael Chernus. USA, 2018, 96 min.
Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.
14 lutego
MISTRZ
Reż. Maciej Barczewski. Wyst: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Andrzej Pieczyński. Polska, 2020, 91 min.
Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy′ego" Pietrzykowskiego, więźnia numer 77, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu kaźni stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.
21 lutego
ZAGUBIENI
Reż. Petr Zelenka. Wyst: Alena Doláková, Marcial Di Fonzo Bo, Jana Plodková, Stanislas Pierret. Czechy, 2015, 91 min.
Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, powraca po 6 latach przerwy z komedią "Zagubieni". Nowy film twórcy "Roku diabła", "Guzikowców", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" i "Braci Karamazow" to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks "nieuczestniczenia we własnej historii".
Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji - bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu - przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową - wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.
28 lutego
GHOST DOG. Droga samuraja
Reż. Jim Jarmusch. Wyst: Forest Whitaker, Henry Silva, John Tormey, Isaach de Bankolé. Francja / Japonia / Niemcy / USA, 1999, 115 min.
Ciemnoskóry Ghost Dog jest zawodowym mordercą, a także wyznawcą kodeksu samurajów. Dawno temu, został uratowany przez przypadkowo przechodzącego obok gangstera (jak się później okazuje - jednego z bosów mafii). Od tamtej pory Ghost Dog staje się jego wasalem i wykonuje jego polecenia, stale się doskonaląc. Mieszka w szopie obok gołębnika, na dachu jednego z budynków. Jego pasją są dobre książki. Czekając na kolejne zlecenia swojego pana ćwiczy kendo lub oddaje się medytacjom. Jednak podczas likwidacji jednego z przestępców, świadomie pozostawia przy życiu młodą dziewczynę, czytającą samurajską powieść Rashomon. Po tym wydarzeniu gangsterzy wydają na niego wyrok śmierci.