↑
Lista wydarzeń
← Poprzednie |
Następne →
|
|
Klub Miłośników Filmu - Czerwiec 2018
|
Kiedy:
|
04.06.2018 - 25.06.2018
godz. 18:00
|
Bilety:
|
miesięczna składka członkowska KMF (15 zł)
|
Miejsce:
|
kino Piast (ul. Biskupia 3)
|
|
4 czerwca
ZNIEWOLONY. 12 YEARS A SLAVE
Reż. Steve McQueen. Wyst.: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Lupita Nyong′o, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt, Paul Giamatti. USA, 2014, 129 min.
Oscar - Najlepszy film, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepszy scenariusz adoptowany. Złote Globy - Najlepszy dramat. BAFTA - Najlepszy film
Rok 1841. Salomon Northup jest wolnym, wykształconym człowiekiem, ojcem dwojga dzieci, szczęśliwym mężem i szanowanym obywatelem stanu Nowy Jork. Pewnego dnia zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu niespotykanego okrucieństwa walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Nigdy nie traci nadziei na odzyskanie wolności.
11 czerwca
CICHA NOC
Reż. Piotr Domalewski. Wyst.: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Magdalena Żak, Amelia Tyszkiewicz, Jowita Budnik. Polska, 2017, 97 min.
Orły - Nagroda publiczności, Najlepszy film, Najlepsza główna rola męska, Najlepsza drugoplanowa rola męska, Najlepsza drugoplanowa rola kobieca, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk. Złote Lwy - Najlepszy film, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska.
Jeden z najlepszych polskich filmów 2017 roku. Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Z początku ukrywa prawdziwy powód nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Nikt z nich nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.
18 czerwca
ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA
Reż. Lone Scherfig. Wyst.: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy. Wielka Brytania / Szwecja, 2016, 112 min.
British Independent Film Award - nominacje: Najlepszy debiutujący scenarzysta, Najlepsze efekty.
Catrin jest młoda, pełna energii i właśnie została zatrudniona w małej agencji reklamowej, która pracuje nad scenariuszami filmów propagandowych. Kraj potrzebuje produkcji, które podniosą obywateli na duchu! A Catrin ma pomóc w ich powstawaniu. Ale jak zwyczajna dziewczyna ma odnaleźć się na stanowisku dotychczas zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn? Szczególnie, gdy jej szefem jest przystojny i pewny siebie scenarzysta, Tom, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może poradzić sobie z takim zadaniem. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I szybko przekonuje się, że życie pisze najciekawsze scenariusze.
25 maja
KRÓLESTWO
Reż. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud. Zdjęcia: Michel Benjami, Laurent Fleutot, Eric Guichard. Muzyka: Bruno Coulais. Francja, 2015, 92 min.
Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos i Makrokosmos.
Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.
Tereny Puszczy Białowieskiej podlegają ochronie co najmniej od początku XV wieku. Początkowo nie była to jednak ochrona podyktowana względami przyrodniczymi, ale praktycznymi i reprezentacyjnymi - lasy puszczy stanowiły wyłączne tereny łowieckie książąt litewskich i królów Polski. Współcześnie Puszcza została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
|
|
|
|