W 2019 r. odbędzie się 50. jubileuszowa edycja Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat. Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa do udziału w I. Kongresie Chóralistyki Polskiej. Na program złoży się pięć sesji panelowych:
- Chóry Akademickie
- Chóry Akademii Muzycznych i Chóry Zawodowe
- Chóry Amatorskie
- Chóry Dziecięce
- Kompozytorzy
Spotkanie poświęcone będzie definiowaniu potrzeb i oczekiwań chórów zawodowych, akademickich, amatorskich i dziecięcych, wynikającym ze specyfiki działalności danej grupy. Naszym dążeniem jest próba wstępnego choćby skatalogowania problemów poszczególnych środowisk, wyznaczenie wspólnego mianownika tych problemów. Debata ma być też próbą spojrzenia w przyszłość i znalezienia rozwiązań, które ułatwią rozwój polskiemu chórowi. Naszą ambicją jest rozpoczęcie rozmowy na tematy ważne dla środowiska i sprawienie, by ta dyskusja miała ciąg dalszy. Dlatego też proponujemy tak szerokie spektrum tematyczne poszczególnych paneli. Do udziału zapraszamy chórmistrzów, dyrygentów, kompozytorów, muzykologów, chórzystów oraz wszystkich zainteresowanych diagnozowaniem polskiej chóralistyki.
W kongresie można wziąć udział zarówno jako wolny słuchacz, jak i wysyłając swój aktywny głos do dyskusji. W przypadku aktywnego uczestnictwa zapraszamy do wysyłania obszernych abstraktów lub pełnych tekstów do poszczególnych paneli. Zagadnienia poruszane w poszczególnych tekstach będą omawiane w ramach odpowiednich paneli. Konferencja zwieńczona będzie wydawnictwem książkowym. Artykuły poddane będą procedurze recenzowania. Wybrane teksty zostaną opublikowane i otrzymają za osiągnięcia naukowe i artystyczne odpowiednią ilość punktów, uwzględnianych w ewaluacji jakości działalności naukowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Obszerne abstrakty do poszczególnych paneli prosimy wysyłać do 30 kwietnia 2019. Przyjmujemy abstrakty o objętości 0,2 arkusza autorskiego (tj. ca 4-4,5 stron obliczeniowych à 1800 znaków ze spacjami).
Artykuły do publikacji o objętości 0,5-0,75 arkusza autorskiego (tj. ca 11,5-17 stron obliczeniowych à 1800 znaków ze spacjami) prosimy nadsyłać do 30 kwietnia 2019. Do opublikowania mogą być przyjęte także teksty mniejszej objętości - min. 0,2 arkusza autorskiego (tj. ca 4-4,5 stron obliczeniowych à 1800 znaków ze spacjami). Teksty te jednak nie mogą być jednakowe z wysłanym abstraktem. Nie będą też one recenzowane i brane pod uwagę w punktowaniu za osiągnięcia naukowe i artystyczne oraz uwzględniane w ewaluacji jakości działalności naukowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Abstrakty i artykuły prosimy wysyłać na adres kongres2019@lck.art.pl.
Udział w Kongresie jest bezpłatny. Organizator oferuje pomoc w rezerwacji noclegów i wyżywienia na preferencyjnych warunkach. Kontakt i informacje tel.501 504 120.
Rejestracja uczestników.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.