UWAGI:- NA SALI DOSTĘPNA TYLKO 30% MIEJSC SIEDZĄCYCH
- OBOWIAZKOWE MASECZKI
- PRZED PROJEKCJĄ WYPEŁNIENIE COVIDOWEJ KARTY UCZESTNICTWA W IMPREZIE NA TERENIE KINA "PIAST".
10 stycznia
NA RAUSZU
Reż. Thomas Vinterberg. Wyst.: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Maria Bonnevie, Lars Ranthe. Dania / Holandia / Szwecja, 2020, 115 min.
Oscar Najlepszy Film Międzynarodowy oraz 35 najważniejszych nagród branży filmowej (w tym 5 Europejskich Nagród Filmowych)
Ten eksperyment to jazda bez trzymanki!
Na rauszu opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi - przez cały dzień, również w pracy...
17 stycznia godzina 17.50
LATO
Reż. Kirył Serebrennikow. Wyst.: Teo Yoo, Irina Starszenbaum, Roman Bilyk. Francja / Rosja, 2018, 126 min.
Lato - film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.
Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum Lata: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiriłła Sieriebriennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).
24 stycznia
53 WOJNY
Reż. Ewa Bukowska. Wyst.: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak. Polska, 2018, 79 min.
Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze.
53 wojny to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
31 stycznia
MÓJ PIĘKNY SYN
Reż. Felix Van Groeningen. Wyst.: Steve Carell, Timothée Chalamet, Amy Aquino, Maura Tierney, Amy Ryan. USA, 2018, 115 min.
Mój piękny syn opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.
Scenariusz filmu powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsce na liście New York Timesa.